Technické lýceum predstavuje výberovú triedu všeobecnovzdelávacieho typu s rozšíreným vyučovaním technických predmetov a zameraním na prípravu na štúdium na vysokých školách technického zamerania. Počas štúdia si žiaci overujú svoje teoretické znalosti a posilňujú praktické zručnosti u zamestnávateľov v regióne. Absolventi ukončia štvorročné štúdium maturitnou skúškou.

XXXX

Odbor Technické lýceum je alternatíva k bežným gymnáziám. V porovnaní s gymnazistami budú absolventi tohto odboru veľmi dobre pripravení nielen zo všeobecných predmetov, ale aj z konkrétneho technického odboru. Možnosťou je výber ľubovoľných technických blokov vo výučbe, ale aj výber voliteľných predmetov.

Odbor je určený predovšetkým pre žiakov základných škôl s vynikajúcimi študijnými výsledkami, so záujmom o techniku a matematiku a pre žiakov, ktorí uvažujú po maturite študovať na vysokých školách. Preto sa popri všeobecnovzdelávacích predmetoch na lýceu vyučujú aj odborné technické predmety, ktoré na gymnáziách nie sú poskytované.

X

• maturitný odbor, ktorý je alternatívou bežného gymnázia
  • pripraví študentov na štúdium na vysokej škole technického zamerania
  • všeobecné vzdelanie v kombinácii s odbornými technickými predmetmi, ktoré gymnázia neponúkajú
  • bezplatné štúdium
  • motivačné štipendium aj počas štúdia na vysokej škole
  • možnosť študovať to, čo žiaka baví prostredníctvom výberu predmetov
  • jediná škola svojho druhu v regióne
  • spolupráca s vysokými školami na vzdelávaní žiakov
  • možnosť zamestnať sa ihneď po maturite

X

Termín na podanie prihlášok je do 10. apríla 2016. Do tohto termínu si zároveň môžete premyslieť už podané prihlášky na iné školy a vybrať si odbor Technické lýceum.

Podmienkou prijatia na štúdium je úspešné absolvovanie prijímacích skúšok z matematiky a slovenského jazyka. Modelové otázky nájdete na našom FacebookuInstagrame.

Ďalšie informácie nájdete tu.