• Naši a úspešní

• Samuel Závalec

•

Našou prvou hviezdou je Samuel Závalec , študent II.AM, ktorý sa venuje biatlonu a v poslednej zimnej sezóne sa prebojoval medzi najlepších slovenských biatlonistov vo svojej kategórii , stal sa členom družstva Slovenských olympijských nádejí  a dosiahol niekoľko krásnych umiestnení na Majstrovstvách Slovenska aj v medzinárodných pretekoch.

Prečítajte si krátke interview s ním:

Koľko rokov sa už venuješ biatlonu?

Celkove osem rokov, predtým som rekreačne hrával futbal. V súčasnosti sa popri biatlone venujem aj cyklistike, najmä v letnom období.

Koľko hodín týždenne trénuješ?

Približne 10 hodín v týždni, vždy popoludní, po škole, a cez víkendy mávam preteky alebo ďalšie tréningy.

Ako potom stíhaš školu?

Je to náročné, pretože večer, po tréningu sa ešte musím pripravovať do školy. Ale dá sa to.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech?

Jednoznačne účasť na Majstrovstvách sveta, kde som sa umiestnil na 46. mieste (najlepší zo Slovenska)  a zároveň umiestnenia na Majstrovstvách Slovenska, kde som trikrát na druhom mieste.

Ako vidíš svoju budúcnosť?

Môj cieľ na túto sezónu bol prebojovať sa na Majstrovstvá sveta, to som si splnil. Mojim ďalším cieľom je postupne sa prepracovať do reprezentácie Slovenskej republiky v juniorskej a seniorskej kategórii a v budúcnosti by som sa chcel zúčastniť na olympijských hrách.

Ďakujeme za rozhovor a držíme palce!