• Naši a úspešní

• Martin Pinka

•                                               Martin Pinka

Ďalším úspešným študentom našej školy je Martin Pinka, študent 4. ročníka odboru-  Mechanik mechatronik.  Martin je úspešný študent, ktorý dosahuje výborné študijné výsledky. Pravidelne sa zapája do súťaží, kde vzorne reprezentuje školu.

Súkromnú strednú odbornú školu technickú reprezentoval v súťaži SOČs prácou „Multifunkčný prípravok na frézovanie“, na krajskom kole v Banskej Bystrici sa umiestnili so spolužiakom na 2. mieste a tiež postúpili aj na  celoštátne kolo v Piešťanoch.

Teraz v  máji sa zapojil do súťaže „3D modelovanie v SOLIDWORKS“, kde sa umiestnil na peknom 3. mieste.

Martina sme oslovili, aby nám zodpovedal nejaké otázky:

1.Martin, čomu sa venuje vo svojom voľnom čase?

Mojou záľubou je predovšetkým folklór, tancujem vo folklórnom súbore HRON Žiar nad Hronom. Tiež vo voľnom čase hrávam hokejbal a hokej.

2.Máte vynikajúce výsledky a tiež sa zapájate do súťaží. Splnil odbor mechanik mechatronik vaše požiadavky na štúdium?

Baví ma to čo študujem, štúdium mi vysvetlilo pár vecí ohľadom hľadania. Väčšinou sú to veci, ktoré ma donútili zamyslieť sa, a potom sa to nemusím učiť, pretože to posúvam do roviny záľuby.

3.Čo plánujete po skončení strednej školy?

Plánujem ísť na vysokú školu, no stále sa neviem rozhodnúť kam, ale mám ešte čas na rozhodovanie, nie? No rozhodne sa nebránim aj práci, zaujímavá ponuka by ma donútila zamyslieť sa nad externým štúdiom na vysokej škole. V pláne mám  sa ďalej učiť, zaujímať sa o seba a o to, čo so mnou neskôr bude. Veď to čo viem teraz, akoby som v budúcnosti našiel. Veď už možno o pár rokov budem s touto vetou na 100% súhlasiť.

Ďakujem za rozhovor