• Príprava PLC programátorov v spolupráci školy a firmy

• Dobrý PLC programátor je dnes nedostatkovým artiklom vyhľadávaným mnohými zamestnávateľmi. Vychovať takého pomáha našej škole spoločnosť Nemak Slovakia. Poskytovaním praxe na pracoviskách spoločnosti, ale aj materiálnou pomocou pri vybavení odborných učební.  V minulom roku tak spoločnosť  darovala našej škole šesť programovateľných logických automatov. V dielňach školy naši majstri vyrobili panely  a rozhranie pre ich upevnenie  a pripojenie na výstupné zariadenia. A tak dnes už môže viac žiakov samostatne riešiť zložitejšie úlohy, napríklad z oblasti riadenia pneumatických obvodov, pohonov elektrickým krokovým motorom a podobne.

• Poézia v snehu

• Vylepšiť si známku zo slovenského jazyka je u nás možné aj iným spôsobom ako diktátom, písomkou, ústnou odpoveďou. Naši žiaci dostali možnosť tvoriť a byť kreatívni dobrovoľnou úlohou – spojiť poéziu slova s poéziou zimného obdobia – tu sú ukážky našich „ zimno – básnických“  výtvorov.

• Študenti odboru Technické lýceum úspešní v súťaži BeREADY AWARDS • TECH 2020

• Aj keď aktuálne naši študenti do školy nechodia, nielenže sa učia, to čo majú naplánované v školskom vzdelávacom programe, ale  pracujú aj na vlastných zaujímavých projektoch. Takým bol aj originálny koncept inteligentného mestečka v podmienkach Slovenska, ktorý vypracovali a do súťaže prihlásili žiaci 4.ročníka odboru Technické lýceum. Ich projekt v súťaži BEREADY AWARDS • TECH 2020, ktorú organizovala Slovenská asociácia pre rozvoj inovácií vo vzdelávaní bol vysoko hodnotený odbornou porotou. Tá vyzdvihla to, že ako jediní spomenuli aj nevýhody využitia geotermálnej energie a počas riešenia zadania preukázali ukážkovú spoluprácu.

• SSOŠT kráča s dobou

• Aj takéto špecialitky sa naučia žiaci našej školy, ak si vyberú odbor Technické lýceum alebo Elektrotechnika. Pomocou softvéru Plant Simulation dokážu navrhnúť virtuálnu výrobnú prevádzku a nasimulovať  proces výroby ešte pred jej reálnym spustením. Zručnosti získané v škole si môžu žiaci overiť v spoločnosti Nemak Slovakia, s ktorou škola spolupracuje pri zavádzaní tejto, aj ďalších inovácií.

• Vyučovanie po prázdninách

• Milí žiaci,

na základe rozhodnutia ministra školstva SR zo dňa 5.1.2021 bude vyučovanie  po vianočných prázdninách pokračovať dištančnou formou. V pondelok 11. januára 2021 začne vyučovanie pre všetky triedy triednickou hodinou cez zoom, kde dostanete základné informácie k najbližšiemu priebehu a organizácii vyučovania v 2.polroku, ako aj k maturitným a záverečným skúškam. Po tejto triednickej hodine bude vyučovanie riadne pokračovať cez zoom podľa nového rozvrhu, zverejneného na našej www stránke. Začínať sa bude 6-tym dňom – pondelok.

Želáme Vám všetkým v novom roku pevné zdravie, veľa pozitívnej energie a veľa úspechov v štúdiu. Všetkým nám želáme, aby sme sa mohli čím skôr stretnúť aj na prezenčnom vyučovaní v škole a pri mimoškolských aktivitách.