• Vážení rodičia,

keďže Ministerstvo školstva nás požiadalo o informáciu o použití antigénových testov /s negatívnym aj pozitívnym výsledkom/, prosíme Vás, nezabudnite nahlásiť vykonanie testu cez internetovú žiacku knižku v EDUPAGE.

Postup pre rodiča:

- prihláste sa do žiackej knižky

- kliknite na hlavné menu vľavo hore a zvoľte položku "žiadosť/vyhlásenie"

- kliknite na tlačidlo +, ktorým sa pridávajú vyhlásenia

- z druhov vyhlásení vyberte "Domáci Ag test"

- stlačte uložiť.

Tým žiakom, ktorí budú mať vykonané 4 testy a budú ich mať zaevidované cez EDUPAGE môže škola, na základe pokynov Ministerstva školstva vydať ďalších 5 ks AG samotestov.

Zároveň prosíme rodičov, ktorí ešte AG samotesty nedostali, aby svoj záujem nahlásili triednemu učiteľovi do zajtra 01.10.2021.Ďakujeme za spoluprácu.

• Biela pastelka

• Aj v tomto roku sa naša škola  zapojila do verejnej zbierky BIELA PASTELKA. Naši dobrovoľníci zbierali v škole aj v uliciach mesta dobrovoľné finančné príspevky a za odmenu dávali darcom biele pastelky ako symbol sveta nevidiacich a výraz ľudskej solidarity a dobrej vôle.

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorej cieľom je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Za všetky príspevky ĎAKUJEME.

• Týždeň dobrovoľníctva

• Naša Žiacka rada sa v septembri zapojila do celoslovenskej akcie "Týždeň dobrovoľníctva", ktorú zastrešuje Centrum voľného času v Žiari nad Hronom. V priebehu tohto týždňa študenti z II.AP a III.AP triedy pod vedením koordinátorky Žiackej rady pomohli vyčistiť ihrisko v areáli školy. Teraz, po vyčistení, môžu túto plochu využívať študenti počas prestávok aj vo voľnom čase na rôzne športové aktivity.

• Nové technologické vybavenie v dielňach školy

• V rámci projektu „Škola inovujúca praktické vyučovanie – atraktívna pre žiaka, potrebná pre trh práce“, ktorý realizujeme z prostriedkov ESF s cieľom skvalitniť vybavenie odborných učební a dielní nám boli dodané poloautomatické obrábacie stroje – 2 sústruhy a 1 frézka, ktoré budú využívať žiaci odborov operátor strojárskej výroby mechanik nastavovač, programátor obrábacích strojov pri získavaní zručností v základoch strojového obrábania. V najbližších dňoch bude dodaná ďalšia poloautomatická frézka OPTI mill a CNC sústruh s CNC frézkou, čím dielne školy získajú zariadenia porovnateľné s dnes používanými zariadeniami  v moderných  výrobných prevádzkach.

• DÔLEŽITÝ OZNAM

• Žiadame žiakov školy a ich zákonných zástupcov, aby v prípade karantény žiaka alebo ochorenia žiaka na COVID-19, okamžite informovali triednych učiteľov, prípadne sekretariát školy na tel. č. 045/67 333 94. Táto nahlasovacia povinnosť bude platná až do odvolania, nakoľko škola musí pravidelne informovať Ministerstvo školstva o vývoji epidemiologickej situácie.