• SOČ

• 38.ročník SOČ

SOČ (stredoškolská odborná činnosť) je dobrovoľná záujmová činnosť žiakov stredných škôl. Výsledkom je samostatná práca žiakov, ktorá sa predkladá odbornej porote na posúdenie. Uskutočňuje sa formou postupových súťažných prehliadok najlepších prác a vyvrcholením je celoštátna súťažná prehliadka. Najlepšie práce môžu byť doporučené na prezentáciu do zahraničia, na výstavy a súťažné prehliadky.

10.3.2016 prebehlo školské kolo SOČ aj u nás. Zúčastnili sa viacerí žiaci v rôznych odboroch. Tu je výsledková listina 38. ročníka SOČ:

Odbor: Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie: Michal Sedliak (IV.AP) – Digitálne hodiny riadené pomocou PLC SIMATIC – 1.miesto (postup do krajského kola)

• konzultant: Ing. Barančoková

Odbor: Elektrotechnika: Peter Krajči  (IV.AP) – Koncový zosilňovač – 1.miesto (postup do krajského kola)

• konzultant: Ing. Astachová, Ing. Kosorinská

Odbor: Informatika: Filip Glezgo, Andrej Čačala, Roman Kapšo (IV.AP) – CUBE 8X8X8 – 1.miesto (postup do krajského kola)

• konzultant: Ing. Astachová

Odbor: Strojárstvo, hutníctvo, doprava: Šimon Sobôtka (V.AM) –Návrh pásovej píly na kov  – 1.miesto (postup do krajského kola)

• konzultant: Ing. L.Kováčová

Odbor: Elektrotechnika: Veronika Hulínová, Kristián Jarolín  (I.AM) – Elektrická kocka – diplom za účasť

• Konzultant: Bc. Spielmann

Gratulujeme a veríme, že naši žiaci budú úspešní aj v krajskom kole.