• Divadelné predstavenie

• Dňa 27. marca mali žiaci našej školy spríjemnený deň pred nástupom na veľkonočné prázdniny vtipným anglickým divadelným predstavením pod názvom United Neighbours of London.

• Krajské kolo SOČ 2024

• Dňa 22.marca  2024 sa uskutočnila Krajská prehliadka stredoškolskej odbornej činnosti SOČ v Banskej Bystriic na Strednej priemyselnej škole Jozefa Murgaša.

Z našej školy bolo prihlásených 7 prác v súťažných odboroch:

• Strojárstvo, hutníctvo, doprava
              • Informatika
              • Ektrotechnika, hardvér, mechatronika
              • Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie

Dosiahli sme vynikajúce výsledky a veľmi dobré umiestnenie. Práce umiestnené na prvých dvoch miestach v krajskom kole súťaže, postupujú do celoslovenského kola súťaže, ktoré sa tento rok uskutoční v dňoch 24. až 26. apríla 2024  na SOŠ veterinárnej v Nitre.

Výsledková listina:

Odbor č. 11 – Informatika

4. miesto – Daniel Perinaj – Merač CO2

Odbor č. 12 – Elektrotechnika, hardware, mechatronika

2.  miesto – Šimon Zigo – Nizkofrekvenčný predzosilňovač

4. miesto – Martin Kamiač – CNC frézka

Všetkým účastníkom blahoželáme a postupujúcim prajeme veľa ďalších úspechov v najvyššom kole súťaže.

• Celoštátne kolo súťaže Zenit v elektronike

• V termíne 19.3. – 21.3.2024 sa konal 40. ročník celoštátneho kola súťaže Zenit v elektronike v priestoroch  Spojenej školy - Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Banskej Bystrici.

Našu školu reprezentoval víťaz krajského kola súťaže v kategórii B (žiaci 1. a 2. ročníka) Adam Samuel Duda, žiak II.AP odboru elektrotechnika - priemyselná informatika. O náročnosti súťaže hovorí aj fakt, že v prvý deň súťaže v čase 09:00 – 18:00 hod. žiaci absolvovali teoretický test a riešili komplexný projekt z oblasti operačných zosilňovačov. Praktická časť na druhý deň súťaže bola náročnejšia, žiaci v čase 08:00 – 20:00 hod. navrhovali dosku plošného  spoja a potom realizovali jej výrobu a osadenie súčiastkami pre referenčný teplomer. Išlo o precízny analógovo-číslicový obvod, ktorý je schopný spracovávať signál z dvoch platinových odporových senzorov teploty a dvoch termočlánkov. Či už vplyvom únavy alebo nižšej koncentrácie urobil Adam chybu v zapojení, ktorá ho stála lepšie umiestnenie.

V konečnom hodnotení všetkých troch úloh skončil Adam na 9. mieste zo šestnástich súťažiacich.

• Lyžiarsky výcvik 2024

• V tomto roku sme sa všetci tešili na poriadnu lyžovačku, ale počas lyžiarskeho výcviku, ktorý prebehol v dňoch 26. februára – 1. marca 2024 v Bachledovej doline sa nám sneh strácal pred našimi očami. Počasie nám prialo, veď bolo teplo. Teplo však neprialo snehu. Zamestnanci strediska  robili možné a niekedy aj skoro nemožné, aby si chlapci mohli pod dohľadom inštruktorov do sýtosti zalyžovať na upravených svahoch. Niektorí  prekvapili svojimi schopnosťami hneď v úvode, iní sa snažili zdokonaliť svoje lyžiarske schopnosti. Chlapci si určite užili veľa zábavy a všetci si odniesli nové zážitky.

• Školské kolo SOČ 2024

• Dňa   29. februára 2024 sa na Súkromnej SOŠ technickej uskutočnil  46. ročník  školského kola súťaže „Stredoškolská odborná činnosť“. Súťaže sa zúčastnili  žiaci končiacich ročníkov odborov mechanik mechatronik, technické lýceum a elektrotechnika. Žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých dvoch miestach v jednotlivých odboroch, postupujú do krajského kola súťaže, ktoré sa bude konať 22.3.2024 v Banskej Bystrici.

Výsledky súťaže:

Odbor 09- strojárstvo, hutníctvo, doprava

1. miesto -  Jakub Vittek, IV.AP, Renovácia domáceho traktora,

2. miesto - Andrej Hrčka, Jozef Maďar, IV.AP, Renovácia motokáry

Odbor 11- informatika

1. miesto - Daniel Perinaj, IV.AP, Merač CO2

2. miesto -  Tomáš Tomajka, IV.AP, Webová stránka pre imaginárnu firmu – Distorted

3. miesto - Filip Gajdoš, IV.AP, Webová stránka e-schop

Odbor 12 – elektrotechnika hardware, mechatronika

1. miesto - Martin Kamiač, IV.AP, CNC fréza

2. miesto - Šimon Zigo, IV.AP, Nízkofrekvenčný predzosilňovač

3. miesto - Aleš Kubiš, IV.AP, FPV dron

Odbor 14 - tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie

1. miesto  - Filip Gunda, IV.AP, Online aplikácia príprava na maturitnú skúšku - Quiz

• Valentínska kvapka krvi

• V rámci kampane Valentínska kvapka krvi sme na našej škole zorganizovali odber krvi pre študentov všetkých stredných škôl v našom meste. Pri tejto príležitosti si prišlo vyhrnúť rukáv celkove 35 darcov, z toho až 18 bolo študentov z našej školy. Zo všetkých odvážnych darcov máme veľkú radosť a všetkým patrí veľké ĎAKUJEME.