• Celoštátne kolo súťaže SOČ 2024

• Šimon Zigo, žiak odboru elektrotechnika na Súkromnej SOŠ technickej Žiar nad Hronom sa umiestnil v celoštátnom kole súťaže Stredoškolská odborná činnosť (SOČ) na 4. miesto v odbore elektrotechnika, hardvér, mechatronika.

Získal aj cenu rektora SPU (Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre), na pôde ktorej súťaž prebiehala. V každom odbore boli za každý kraj zastúpené dve práce, spolu bolo 16 súťažiacich prác a ocenení boli 5 najlepší súťažiaci.

Gratulujeme za dosiahnutý úspech a sme radi, že naši žiaci vzorne reprezentujú našu  školu.

• Mladý Mechatronik 2024

• V dňoch 23.-24.4.2024 sa v Trnave na Materiálovo-technologickej fakulte, Ústave aplikovanej informatiky, automatizácie a mechatroniky konal 8. ročník celoslovenskej súťaže Skills Slovakia Mladý Mechatronik. Organizátormi akcie boli Štátny inštitút odborného vzdelávania, FESTO spol.s.r.o. Bratislava a Slovenská technická univerzita.

Úlohou tejto súťaže bolo v dvojhodinovom časovom limite skompletizovať a vyriešiť správne zadanú konštrukčnú úlohu z oblasti elektrotechniky, automatizácie a mechatroniky.

Tejto súťaže sa po svedomitej príprave na zariadeniach PLC (programovateľný logický automat) a elektropneumatickom systéme FESTO zúčastnili aj žiaci našej školy - Ľudovít Nosál a Richard Pavla z III.AM triedy. Umiestnili sa na 9. mieste z 15 dvojíc  a získali certifikát za účasť na súťaže Skills Slovakia Mladý mechatronik.@

• Deň narcisov 2024

• Aj naša škola sa už tradične zapojila do verejno-prospešnej zbierky Deň narcisov, ktorú organizuje Liga proti rakovine. Naši dobrovoľníci, žiaci II.AM a II.AP triedy, rozdávali symbolické narcisy v našej škole aj v uliciach mesta. Výťažok zo zbierky bol v tomto roku krásnych 521€. Všetkým, ktorí do zbierky prispeli, ďakujeme.

• ISIC/ITIC zľava už aj v obchodoch TESCO!

• Zaregistrujte si Váš platný preukaz ISIC alebo ITIC v aplikácii Tesco Clubcard a
              využívajte zľavu 10% na jeden nákup každý týždeň (pondelok až piatok).
              Potrebné informácie k registrácii nájdete na týchto stránkach:
              https://isic.sk/tesco-2/ alebo https://itic.sk/tesco/.

V prípade, že Váš preukaz nie je platný, obnovte si platnosť zakúpením známky cez eshop
              www.objednaj-preukaz.sk (platí sa poštovné +3€, adresu doručenia si môžete zvoliť, akú
              chcete).

V prípade, že ešte nie ste držiteľom preukazu ISIC alebo ITIC, zakúpte si ho podľa inštrukcie
              na našej škole.

• Dobrovoľníctvo

• Jar je už tu a naši žiaci v rámci dobrovoľníckej činnosti opäť pomáhali v Domove sociálnych služieb Doména s jarnými prácami na dvore. Žiaci II.AP triedy z odboru Technické lýceum upravili stromčeky a živý plot na dvore Domény a strávili príjemné chvíle spolu s klientmi DSS. Všetkým dobrovoľníkom patrí veľká vďaka.