Vo štvrtok 25. júna sa trieda III.AP vybrala na koncoročný turistický výlet do Banskej Štiavnice. Po príchode autobusom nás hneď čakal výstup na Kalváriu, ktorá bola najvyšším bodom celej trasy. Odmenou za stúpanie bol nádherný výhľad na široké okolie. Počas krátkeho oddychu sme sa občerstvili, spravili spoločné fotografie a zábery z dronu.
Z vyhliadky sme spoznávali krajinu, ktorú sme navštívili počas minuloročného výletu. Rozpoznali sme historické centrum Banskej Štiavnice, vrchy Paradajs, Rozniarky a Tanád, ako aj polohu tajchu Klinger.
Z Kalvárie sme pokračovali smerom ku Kolpašskému tajchu v obci Banský Studenec. Cestou sme sa napojili na Rudnú magistrálu a pokračovali po červenej turistickej značke. Nevynechali sme ani zastávku pri jednom zo siedmich divov Banskej Štiavnice – historickom akvadukte, ktorý kedysi slúžil na privádzanie vody do banských zariadení.
Po príchode do Banského Studenca sme si vychutnali pokojnú atmosféru pri tajchu a sledovali prípravy na športové podujatie XTERRA triatlon. Výborne nám padlo aj občerstvenie v miestnom bufete. Mnohí z nás ochutnali vychýrené Studenecké langoše, ktoré boli také dobré, že nám ani nenapadlo odfotiť sa skôr, ako zmizli z tanierov.
Po príjemne strávenom dni sme sa autobusom presunuli na zastávku Banská Štiavnica – Drieňová, odkiaľ sme cez prestup pokračovali späť do Žiaru nad Hronom.
Výlet sa vydaril po všetkých stránkach. Okrem krásnej prírody a zaujímavých výhľadov sme si odniesli množstvo pekných zážitkov, dobrej nálady a spomienok na spoločne strávený deň. Veríme, že na podobné turistické výlety budeme môcť nadviazať aj v budúcnosti.