• Stredoškolák 2023

• Dňa 28.11.2023 sme sa sa zúčastnili na Stredoškolákovi a prezentovali sme odbory, ktoré môžu žiaci študovať na našej škole. Ako malú ukážku sme priniesli aj tlačiareň 3D a mechanickú stanicu FESTO.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Tento rok sme sa po druhýkrát zapojili do projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Zapojili sa všetci žiaci, učitelia i ostatní zamestnanci školy. Najskôr sme strihali, lepili, potom vyrábali vianočné pozdravy, nakupovali a plnili krabičky niečím sladkým, niečím slaným, teplým i voňavým, pridali sme niečo na pamiatku a pre zábavu. Podarilo sa nám vyrobiť 46 vianočných balíčkov pre seniorov v domovoch dôchodcov a v domovoch sociálnych služieb. Krabičky sme odovzdali kontaktnej osobe, milej pani Paulínke Tinákovej.

• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Vo štvrtok 23. novembra 2023 si naši najšikovnejší angličtinári zmerali svoje sily v Olympiáde v anglickom jazyku. Hoci sme technická škola, všetci zúčastnení žiaci predviedli skvelé výkony a dokázali, že anglický jazyk ovládajú výborne. Na medailových pozíciách sa umiestnili:

1. miesto – Tomáš Tomajka (IV. AP)
              2. miesto – Adam Samuel Duda (II. AP)
              3. miesto – Aleš Kubiš (IV. AP)

Všetkým ďakujeme za účasť a víťazovi blahoželáme.

• MECHANIKA prakticky

• Žiaci svoje teoretické vedomosti aplikovali v praxi. Vyskúšali si demontáž ozubeného a reťazového prevodu a montáž remeňového prevodu za pomoci mechanických pohonov LabVolt Series 46100 –1 od spoločnosti Festo s.r.o.

• READYCON Slovensko 2023

• SSOŠT sa zúčastnila 21.novembra 2023 tretieho ročníka celoštátneho online vysielania o kľúčových trendoch a inováciách vo vybraných odboroch s názvom READYCON Slovensko 2023.

Agenda bola rozdelená do odborných relácií. Naša škola sa pripojila do troch odborných relácií.

Vďaka tejto forme sa na podujatie READYCON podarilo prilákať odborníkov z rôznych kútov krajiny, dokonca aj Slovákov pôsobiacich v zahraničí a pripravili dynamické prednášky pozostávajúce nielen z prezentácií, ale aj mnohých video záberov priamo z praxe.

Relácie ktorých sa zúčastnili naši študenti 4.ročniká elektrotechniky, mechaniky a mechatroniky a technického lýcea:

Trendy v elektrotechnike.

Čo znamená “internet vecí” v praxi?

PPA CONTROLL – Krátke predstavenie spoločnosti z praxe

Budúcnosť automatizácie: Nové trendy a technológie v oblasti robotiky

SPIE Elektrovod – Krátke predstavenie spoločnosti z praxe

KIA Slovakia – Krátke predstavenie spoločnosti z praxe

Obnoviteľné zdroje energie: Napájanie budúcnosti udržateľnými riešeniami

GGE Group – Krátke predstavenie spoločnosti z praxe

Vzdelávacie a kariérne príležitosti vo vesmírnom priemysle

Trendy v Informačných technológiách.

Umelá inteligencia a chatboty: Hrozba alebo príležitosť?

VNET – Krátke predstavenie spoločnosti z praxe

Blockchain: Revolúcia v informačných technológiách?

Národná diaľničná spoločnosť – Krátke predstavenie spoločnosti z praxe

KROS – Krátke predstavenie spoločnosti z praxe

Budúcnosť analytiky veľkých dát: Príležitosti pre mládež

DITEC – Krátke predstavenie spoločnosti z praxe

Trendy v strojárstve.

Budúcnosť je v tlači 3D: Revolúcia vo výrobe

Vaillant Group – Krátke predstavenie spoločnosti z praxe

Greentech a pokročilé materiály

Mondeléz International – Krátke predstavenie spoločnosti z praxe

Optimalizácia procesov v priemyselných podnikoch

Digitálne dvojča: Ďalší krok pre priemysel 4.0

Budúcnosť automatizácie: Nové trendy a technológie v oblasti robotiky

Softvér v robotike a samojazdiacich autách

Readycon poskytuje stredoškolákom prehľad o aktuálnych trendoch vo vybraných odboroch, vďaka čomu môžu robiť informovanejšie rozhodnutia pri výbere ich budúcej kariéry. Ďakujeme.

• Básne v štúrovčine

• Aj my sme potrápili svoje básnické črevá a zapojili sa do súťaže Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra.

• III.AP – Programovanie automatizovaných procesov

• Žiaci III.AP sa stretávajú v tomto školskom roku s novým programom Tecnomatix  PlantSimulation kde sa učia simulovať výrobnú linku so zavedením priemyselnej revolúcie  4.0  Sled príkazov a objektov, ktorý je možno použiť v programe, podľa toho čo práve potrebujeme simulovať v rámci výrobného procesu. Výrobná linka je nastavená tak, že pomocou príkazu pick and place  dokážu priradiť jednotlivé tričká rôznych farieb  do príslušného skladu.

• Výhercovia súťaže

• Žiaci, ktorí sa zúčastnili akcie Deň techniky, mali možnosť zapojiť  sa do súťaže o vecné ceny.  Žiacka rada vyžrebovala troch žiakov:

1. cenu získal Alex B. - ZŠ Štefana Moysesa ZH - hrací set

2. cenu získal Jakub H. - ZŠ Banská Bystrica - bluetooth slúchadlá