• Krajské kolo ZENIT v strojárstve

• Dňa 30.11.2021 sa konal 22.ročník súťaže ZENIT v strojárstve v kategórii R – ručné spracovanie kovov. Tento ročník bol o to zaujímavejší a aj náročnejší, lebo sa konal online, v priestoroch dielní SSOST.  Súťaž pozostávala z dvoch častí: teoretickej vo forme online testu a praktickej, ktorej výstupom bola hotová súčiastka. Našu školu reprezentoval žiak z III.A, odboru: operátor strojárskej výroby  Karol Tegelhoff, ktorý získal krásne 3.miesto.

Ďakujeme za účasť a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Krajské kolo Zenit v programovaní kategória webDeveloper

• Náš žiak Martin Kamiač z II.AP odbor elektrotechnika so zameraním na priemyselnú informatiku skončil na 3. mieste. Krajské kolo sa konalo dňa 24.11.2021. Prebiehalo prostredníctvom platformy Teams. Cieľom súťažnej práce bolo vytvorenie inzertného portálu "Zenit bazár".  Gratulujeme.

• Krajské kolo Zenit v elektrotechnike

• Vo štvrtok 25. 11. 2021 sa uskutočnilo dištančnou formou krajské kolo Zenitu v elektrotechnike. Súťaže sa zúčastnili štyri školy, Tri z Banskej Bystrice a naša.

Z našej školy sa súťaže zúčastnili traja žiaci. Dvaja v kategórii A - Marek Ivanič a Miroslav Vallo. V kategórii B - Martin Kamiač. Aj keď nepostúpili do celoštátneho kola získali výborné skúsenosti v prezentácii svojich praktických aj teoretických zručností.

• Privítali sme prvákov

• Aj tento rok si naši žiaci pripravili pre prvákov slávnostné privítanie. Naše malé imatrikulácie prebehli síce s prísnymi opatreniami a bez divákov, ale pre prváčikov to bol milý zážitok. Museli splniť úlohy, ktoré boli pre nich pripravené, a potom zložili slávnostný „Sľub prváka na technickej“, čím sa stali právoplatnými študentmi našej školy.