• Po stopách Moyzesa

• Ako každý rok, i tento to nebolo inak: Prváci sa opäť vydali po stopách Moyzesa a podľa veršovaných indícií hľadali jeho stopy v našom meste. ​​​​​​​

• Jarné upratovanie

• Žiaci I.AP z odboru Technické lýceum ukázali aké majú dobré srdce a šikovné ruky. V utorok 18. apríla sme navštívili Domov sociálnych služieb Doména a v spolupráci s personálom a aj s niektorými klientmi sme pomohli poupratovať vonkajšie priestory DSS, ostrihať kríčky, poodvážať nepotrebné veci z dvora a pripraviť tak dvor DSS na letnú sezónu. Viac ako 2 hodiny sa títo šikovní chlapci nezastavili a usilovne pracovali ako odvážači (Patrik a Nicolas), ale aj ako strihači, nosiči, hrabači, zametači, ukladači. Odmenou bol okrem dobrého pocitu z dobrého skutku aj chutný koláčik. Všetkým 10 študentom za ich veľkú a nezištnú pomoc patrí veľké ĎAKUJEME.

• Kultúra vzťahov v školskom prostredí

• Každá škola je živým, vyvíjajúcim sa a dynamickým prostredím, má osobitúatmosféru a nepísané pravidlá. Ako každé sociálne prostredie je zloženéz rôznorodých osobností s rozdielnymi povahovými črtami, temperamentom,motiváciou, hodnotami, názormi, prístupom či štýlom komunikácie. Aby sme sa naučili  zvládať rôzne situácie na pracovisku zúčastnili sme sa ako kolektív (pedagogickí aj nepedagogickí zamestnanci)  31.03.2023  školenia -  Kultúra vzťahov v školskom prostredí.

„Komunikácia je najčastejší dôvod zlých vzťahov a najjednoduchší spôsob ako ich zlepšiť.“

• Krajské kolo SOČ 2023

• Dňa 31.marca  2023 sa uskutočnila Krajská prehliadka stredoškolskej odbornej činnosti SOČ vo Zvolene na Strednej priemyselnej škole dopravnej.

Z našej školy bolo prihlásených 5 prác z tried IV.AP a IV.AM v odboroch č.1, č.9, č.11, č.12. Napriek tomu, že prác v porovnaní s inými školami bolo menej, dosiahli sme vynikajúce výsledky a veľmi dobré umiestnenie. Práce umiestnené na prvých dvoch miestach v krajskom kole súťaže, postupujú do celoslovenského kola súťaže, ktoré sa tento rok uskutoční v dňoch 25. až 28. apríla 2023  na SOŠ vinárstva a ovocinárstva v Modre.

Výsledková listina:

Odbor č. 11 – Informatika

2. miesto – Markus Holic, Martin Láslop – 2D Unity hra

Odbor č. 12 – Elektrotechnika, hardware, mechatronika

2.  miesto – Tomáš Hrmo – Stereo 10-pásmový spektrálny analyzátor zvuku

4. miesto – Jakub Forgáč – Štartovacie hodiny pre orientačné športy

Všetkým účastníkom blahoželáme a postupujúcim prajeme veľa ďalších úspechov v najvyššom kole súťaže.

• Skills Slovakia Mladý mechatronik 2023

• Dňa 29.3.2023 sa v Trnave na Materiálovo-technologickej fakulte, Ústave aplikovanej informatiky, automatizácie a mechatroniky konal 7. ročník celoslovenskej súťaže Skills Slovakia Mladý Mechatronik. Organizátormi akcie boli Štátny inštitút odborného vzdelávania, FESTO spol.s.r.o. Bratislava a Slovenská technická univerzita. Úlohou tejto súťaže bolo v dvojhodinovom časovom limite zmontovať komponenty a príslušenstvo a vyriešiť správne zadanú konštrukčnú úlohu z oblasti elektrotechniky, automatizácie a mechatroniky. Tejto súťaže sa po svedomitej príprave na zariadeniach programovateľný logický automat (PLC) a elektropneumatickom systéme FESTO zúčastnili aj žiaci našej školy - Ľudovít Nosál a Richard Pavla z II.AM triedy. Naši žiaci dané úlohy úspešne vyriešili v stanovenom časovom limite  a získali certifikát úspešného riešiteľa súťaže Mladý mechatronik Skills Slovakia.

• Zúčastnili sme sa veľkej konferencie Asociácie súkromných škôl a školských zariadení na Slovensku

• V dňoch 27. a 28. marca  sa v kongresovej sále  hotela Chopok v Demänovskej doline konala  konferencia pre súkromné školy s názvom : Zodpovedne voči budúcnosti = kvalitná výchova a vzdelávanie. Naša škola mala na tomto podujatí silné zastúpenie. Reprezentovala ju riaditeľka školy Ingrid  Astachová, spolu s riaditeľom združenia InTech Žiar nad Hronom z.p.o.,  Marcelom Pecníkom. Okrem pozorného vypočutia  príspevkov mali naši zástupcovia možnosť prezentovať  náš systém i kvalitu vzdelávania v zaujímavom rozhovore priamo s p. Jánom Horeckým, ministrom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.  Aj keď je naša škola súkromná, stále ostáva jedným z jej veľkých špecifík a výhod, to, že za vzdelávanie u nás žiaci neplatia. Práve naopak. Okrem mimoriadne kvalitného vzdelania a garancie atraktívneho uplatnenia na trhu práce, majú žiaci od školy i od zriaďovateľských a spolupracujúcich firiem počas  aktívneho štúdia celý rad výhod. Medzi nimi napr. štipendiá v zaujímavých výškach, odmeny za produktívnu prácu, rôzne príspevky, možnosť učiť sa s využitím špičkových technológií a mnoho ďalšieho...