• Mikuláš

• Po dlhom čase ku nám znova 6.12. zavítal Mikuláš. Konečne mohol osobne potešiť žiakov v triedach a v dielňach školy. Spolu so svojimi pomocníkmi preverili, či sa žiaci učia, poslúchajú, neodvrávajú a za básničku, či pesničku dostal každý žiak sladkú odmenu. Tí, ktorí prišli tématicky oblečení dostali aj bonusový kupón. Veru, už sa nám to tu začína „zvianočnievať“... A práve teraz je ten najlepší čas zamyslieť sa nad zmyslom týchto tradícií, aby sa z nich nevytratilo čaro a láska... Milí naši žiaci, rodičia a učitelia. Želáme Vám, aby sa Vám v tomto predvianočnom zhone podarilo trošku spomaliť, myslieť viac jeden na druhého a spomenúť si na tých, ktorí potrebujú naše milé slovo, či chvíľku pozornosti. Užite si tieto vzácne chvíle v pokoji a s úsmevom na perách...

• Majstrovstvá Slovenska v karate

• Našim žiakom sa cez víkend darilo. V sobotu sa uskutočnili v Trnave Majstrovstvá Slovenska v karate. Adam Dolnický z III.AM triedy obsadil v kategórii 16-17 rokov 1. miesto a stal sa vo svojej kategórii víťazom Slovenského pohára. Adamovi gratulujeme k tomuto krásnemu úspechu.

• Úspech nášho žiaka

• Róbertovi Jackuliakovi z II.AP k 2.miestu na Majstrovstvách Slovenska v cyklokrose, ktoré sa konali tento víkend v našom parku. Prajeme úspešný štart i na Majstrovstvách sveta. BLAHOŽELÁME a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Toľko, koľko je žiakov I.AP a III.AP triedy.

Tento rok sme sa aj my zapojili do projektu chystania vianočných balíčkov pre seniorov v domovoch dôchodcov a v domovoch sociálnych služieb.

Žiaci I.AP a III.AP triedy vytvorili vianočné krabičky, naplnili ich niečím sladkým, niečím slaným, niečím voňavým, niečím na čítanie a pridali aj vlastnoručne vyrobené vianočné priania. Podarilo sa nám naplniť 11 krabičiek.  Do každej krabičky sme dali to najlepšie zo seba a kúsok svojho srdiečka. Potom sme ich odniesli na polikliniku na zberné miesto kontaktnej osobe milej pani Zuzke  Považanovej.

• FINNkvíz

• Dňa 23.11.2022 sa uskutočnilo krajské kolo súťaže FINNkvíz. Z našej školy sa do súťaže zapojilo 10 žiakov z II.AM a II.AP triedy.  Súťaž bola náročná pre našich žiakov, pozostávala z 20 otázok týkajúcich sa finančnej gramotnosti – oblasti príjmov a výdavkov, investovania, zabezpečenia príjmu a dôchodku... Súťažilo 537 žiakov z rôznych škôl, hlavne ekonomického zamerania.  Počet získaných bodov v súťaži bol 25 a hodnotený mali aj čas, za ktorý vyplnili test. Dvaja žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi súťaže FINNkvízu.

Vyhodnotenie súťaže:

68. miesto                Šimon Debnár               II.AP           20 bodov

158. miesto              Matúš Janšík                 II.AM          18 bodov

Blahoželáme ku krásnemu umiestneniu v súťaži a všetkým  zúčastneným  žiakom ďakujeme.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• V piatok 25. novembra sme na našej škole zorganizovali školské kolo súťaže Olympiáda v anglickom jazyku. V školskom kole si zmeralo sily 11 najšikovnejších angličtinárov. Všetci dokázali, že angličtinu majú v krvi, všetci boli úspešnými riešiteľmi. Na stupňoch víťazov sa umiestnili:

1. miesto - Tomáš Tomajka (III.AP)

2. miesto - Patrik Bodor (IV.AP)

3. miesto - Aleš Kubiš (III.AP)

Víťaz postupuje do okresného kola. Blahoželáme.

• Tretie miesto na krajskom kolo v súťaži Zenit v elektronike

• Odbor školstva Regionálneho úradu Banská Bystrica zorganizoval dňa 24.novembra 2022 v priestoroch Strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici krajské kolo XXXIX. ročníka súťaže Zenit v elektronike.

Súťaž prebehla v dvoch kategóriách: A (3. a 4. ročník), B (1. a 2. ročník) za účasti žiakov zo šiestich stredných odborných škôl Banskobystrického kraja.

Ani v takejto konkurencii sa žiaci našej školy Martin Kamiač a Šimon Debnár nestratili a úspešne ju reprezentovali.

V kategórii „A“ obsadil Martin Kamiač III.AP odbor elektrotechnika - priemyselná informatika tretie miesto.

V kategória „B“ sa nestratil ani Šimon Debnár II.AP odbor elektrotechnika - priemyselná informatika. Aj keď neobsadil miesto na stupňoch pre najlepších, určite získal pri svojej prvej účasti neoceniteľné skúsenosti.

Obidvom menovaným patrí gratulácia a poďakovanie za vzorné reprezentovanie našej školy.