• Dôležitá informácia o nástupe žiakov do školy

• Vážení rodičia, milí žiaci.

Po takmer 6 mesiacoch sa 2.septembra konečne opäť uvidíme v škole. Určite Vám už chýbali najmä kamaráti zo školy a verím, že tak trochu aj vzdelávanie a dianie na škole. Mali ste možnosť zažiť, ako je to, keď je na Vás väčšia zodpovednosť za vlastné vzdelávanie a tento rok práve toto bude ešte dôležitejšie.

Škola a najmä Vaši učitelia sa už tiež pripravujú na Váš príchod a  určite Vás zaujíma, ako bude vyzerať organizácia prvých dní.

V súvislosti s narastajúcim počtom ochorení na COVID 19  sledujeme usmernenia hlavného hygienika ako aj odporúčania ministerstva školstva.

Po tieto dni je škola v zelenej fáze nastaveného SEMAFORA pre školy a podľa toho sme nastavili priebeh nástupu žiakov do školy.

Základné odporúčania, ktoré chceme udržať v dennom režime školy sú:

• R – O – R (nosenie Rúšok – dodržiavanie Odstupov – umývanie a dezinfekcia Rúk)
              • časté vetranie miestností a pobyt vonku
              • dezinfekcia priestorov/ zriadenie izolačky
              • informovanosť rodičov a zamestnancov školy
              • obmedzený vstup rodičov do školy
              • sledovanie semaforu pre SŠ
              • zodpovednosť voči sebe, voči iným a voči svetu
              • zodpovednosť za vlastné vzdelávanie

Usmernenia pre rodičov a pre žiakov:

• Prosíme o spoluprácu pri dodržiavaní R-O-R princípu
              • Rodičia do budovy školy ráno nevstupujú.
              • Prosíme o vyplnenie čestného VYHLÁSENIA a DOTAZNÍKA.
              • Ráno, pri nástupe žiakov do školy prebehne ranný filter, t.j. kontrola  zdravotného dotazníka,  potvrdenia o bezinfekčnosti, kontrola rúšok, meranie teploty, dezinfekcia rúk
              • Všetci žiaci majú po celý deň rúško, s výnimkou času obeda, desiaty atď.,
              • Prosíme, aby mali žiaci so sebou aspoň dve rúška a hygienické vreckovky

Organizácia začiatku školského roka 2020/2021 dňa 2.9.2020 :

• žiaci 1. ročníkov sa zhromaždia na priestranstve pred budovou školy pred hlavným vchodom pod dozorom triednych učiteľov od 7,45 hod
              • žiaci 2.,3.,4. ročníkov sa zhromaždia na ihrisku za budovou školy pod dozorom triednych učiteľov od 8,00 hod.
              • každý žiak 2. septembra odovzdá triednemu učiteľovi vyplnené a podpísané tlačivo  zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu žiaka alebo plnoletého žiaka pred nástupom do strednej školy
              • každý žiak musí mať k dispozícii 2 rúška a hygienické vreckovky
              • každému žiakovi bude odmeraná teplota
              • žiaci, ktorí neprejdú ranným filtrom (nebudú mať vyplnený zdravotný dotazník alebo potvrdenie o bezinfekčnosti, alebo v zdravotnom dotazníku uvedú, že v posledných 2 týždňoch vycestovali do niektorej z červených alebo rizikových krajín alebo nebudú mať rúška alebo budú mať zvýšenú telesnú teplotu) zostanú pod dozorom určeného pedagogického zamestnanca v exteriéri školy a triedny učiteľ oznámi túto skutočnosť vedeniu školy, ktoré danú situáciu vyrieši.
              • triedni učitelia spolu so žiakmi, ktorí prejdú ranným filtrom vstúpia do budovy školy povinne s rúškami, vykonajú  dezinfekciu rúk, dodržiavajú odstup a presunú sa do svojich tried, kde dostanú ďalšie potrebné informácie k organizácii školského roka od svojich triednych učiteľov

O prípadných zmenách v organizácii Vás budeme informovať.

Všetky vyššie uvedené opatrenia robíme v snahe vytvoriť pre žiakov a pre zamestnancov bezpečné prostredie a napriek tomu, že tento netradičný školský rok predkladá pred nás rôzne výzvy, veríme, že sa nám ho podarí spoločne zvládnuť. Pravidelne sa Vás preto budeme snažiť informovať aj prostredníctvom webstránky školy.

Tešíme sa na Vás  a veríme, že to spolu zvládneme.

Vedenie SSOŠT