• Informácia pre žiakov a rodičov k dištančnému vzdelávaniu

• Milí žiaci, vážení rodičia,

Radi by sme Vás informovali, že zajtrajším dňom všetky stredné školy a teda aj naša škola na základe nariadenia ministra školstva prechádzajú až do odvolania na dištančné vzdelávanie. Vzhľadom k tomu, že táto situácia pravdepodobne potrvá dlhšie, chceme čo najlepšie a najplnohodnotnejšie zabezpečiť vyučovanie.

Od zajtrajšieho dňa všetci žiaci zostávajú doma a od utorka bude prebiehať dištančné vzdelávanie vo všetkých predmetoch teoretického i praktického vyučovania prostredníctvom aplikácie zoom. Touto formou bude prebiehať aj tak odborný výcvik žiakov, ktorí ho majú v školských dielňach ako i žiakov, ktorí chodia na odborný výcvik do firiem. Odborný výcvik všetkých žiakov budú realizovať naši majstri OV.

Od utorka sa bude vyučovať už podľa upraveného rozvrhu hodín, ktorý bude zajtra dopoludnia zverejnený na www stránke školy: www.ssost.sk. Vyučovať sa bude denne spravidla medzi 7:30 a 14:00 hod. – podľa nového rozvrhu. Žiak, ktorý sa nemôže vyučovania zúčastniť sa musí riadne ospravedlniť triednemu učiteľovi v zmysle školského poriadku, najneskôr ráno v deň vyučovania.  Zajtrajší deň – pondelok, budú žiaci venovať príprave na dištančné vzdelávanie. To znamená nainštalujú si do svojich počítačov, resp. notebookov aplikáciu pre realizáciu videokonferencií Zoom, ak tak ešte neurobili v jarnom období, alebo v priebehu predchádzajúcich týždňov a skontrolujú si jej funkčnosť. Pripravenosť žiakov na vyučovanie overia triedni učitelia počas triednickej hodiny, ktorá bude pre všetkých žiakov zajtra, t.j. v pondelok  o 13:00 hod. cez aplikáciu Zoom. Zajtrajší deň budú žiaci venovať aj vypracovaniu už zadaných domácich úloh, ktoré bude treba riadne odovzdať.

Zajtra v čase od 8:00 hod. do 14:00 hod.  si žiaci budú môcť vyzdvihnúť v škole učebnice, príp. iné potrebné učebné pomôcky. Toto im bude umožnené aj v nasledujúcich dňoch. Prevzatie vecí je potrebné vopred komunikovať s triednym učiteľom.

Žiaci budú zároveň automaticky odhlásení z obedov v školskej jedálni.

Ďalšie informácie týkajúce sa dištančného vyučovania budeme zverejňovať  na www stránke školy, resp. posielať prostredníctvom EduPage.

Verím, že danú situáciu spolu dobre zvládneme tak, aby Ste nemali problémy následne pri ukončovaní štúdia, resp. pri ďalšom uplatnení. My, učitelia urobíme pre to všetko. Naučiť sa však už musíte len sami, záleží na každom jednom z Vás.  V prípade problémov nás neváhajte kontaktovať, aj v tomto čase tu budeme pre Vás.

RNDr. Beata Tóthová